تاثیر اینترنت 5G بر صنعت حمل ونقل

ما در دنیایی زندگی می کنیم که روز به روز تغییر می کند و در حال بهبود است - توسعه های انقلابی امروز تبدیل به روال روزانه شده است.

تاثیر اینترنت 5G بر صنعت حمل ونقل

ما در دنیایی زندگی می کنیم که روز به روز تغییر می کند و در حال بهبود است - توسعه های انقلابی امروز تبدیل به روال روزانه شده است.
اینترنت می تواند بهترین مثال برای این امر باشد. اینترنت وقتی وارد زندگی ما شد ، این یک تحول انقلابی برای جهان بود و اکنون مدتهاست که بخشی اساسی از زندگی ما شده است. با فناوری 5G ، اینترنت در تمام جنبه های زندگی روزمره ما ادغام خواهد شد. اتصال سریعتر تنها مزیت 5G نیست - دستگاههای متصل بیشتر نیز جزو مزایای این تکنولوژی هستند ، که برای زنجیره تأمین و حمل و نقل تاثیر انقلابی خواهند داشت.

جریان اطلاعات برای مدیریت زنجیره تأمین موثر و موثر ضروری است و 5G اجازه می دهد تا داده های بیشتری به صورت سریعتر و سریعتر منتقل شوند ، این امر باعث ایجاد قابلیت دید و انعطاف پذیری در زنجیره تامین می شود.
انتقال سریعتر و  تاثیرگذارتر داده ها باعث افزایش سرعت اتصال دستگاه ها می شود و مزایای اینترنت اشیا (اینترنت اشیا) را در زنجیره تأمین قابل مشاهده و مفیدتر می کند. دستگاه های بیشتری به عنوان یکی از مهمترین مزایای فن آوری 5G به اینترنت متصل می شوند. این فرایندهای سریعتر و موثرتر در هر بخش از زنجیره تأمین از مدیریت انبار گرفته تا حمل و نقل و تولید امکان پذیر می شود.

پیاده سازی شبکه های 5G همچنین باعث بهبود قابلیت بهینه سازی مسیرهای حرکت لجیستیک می شود ، و این امر به شما کمک می کند تا از سفرهای غیرضروری و کمبودها اجتناب کنید.
افزایش استفاده از فناوری های اینترنت اشیا در صنعت لجستیک ، به اشتراک گذاری داده ها در زمان واقعی را بهبود می بخشد و ردیابی بار زنده را در تمام نقاط حمل و نقل کارآمدتر به ارمغان می آورد. اینترنت اشیا توانایی جمع آوری داده ها را در هر مرحله از حمل بار ارتقا می دهد و این توانایی ردیابی آسیب های احتمالی ، سرقت و غیره را در حین حمل و نقل بهبود می بخشد.

شبکه های 5G همچنین از طریق واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) ارتباطات را بهبود می بخشند ، پشتیبانی اضافی شامل کنترل از راه دور همه جنبه های حمل و نقل را فراهم می کنند. جاده های هوشمند و وسایل نقلیه هوشمند و کنترل از راه دور از نظر هزینه های هر شرکت امکان پذیر و قابل دسترسی است. فناوری های VR و AR از نظر پشتیبانی از راه دور و پشتیبانی فنی قابل درک تر برای شرکت مفید خواهند بود.