5 راهکار کاهش سوخت ناوگان حمل و نقل

امروز ما در مورد پس انداز صحبت می کنیم. مصرف کمتر سوخت به معنای سازگار بودن با محیط زیست نیست - صرفه جویی در مصرف سوخت باعث صرفه جویی در هزینه نیز می شود. روش های مختلفی برای کاهش مصرف سوخت شما وجود دارد.

5 راهکار کاهش سوخت ناوگان حمل و نقل

امروز ما در مورد پس انداز صحبت می کنیم. مصرف کمتر سوخت به معنای سازگار بودن با محیط زیست نیست - صرفه جویی در مصرف سوخت باعث صرفه جویی در هزینه نیز می شود. روش های مختلفی برای کاهش مصرف سوخت شما وجود دارد.


در اینجا پنج روش را به شما پیشنهاد میدهیم:

1-از اتومبیل های جدید استفاده کنید. فناوری پیشرفته تر تقریباً همیشه تمیزتر است و می تواند انرژی را به طور موثرتری از سوخت دریافت کند. اتومبیل ها و کامیون های جدید کم مصرف تر ، ایمن تر و راحت تر هستند. بنابراین ، با نوسازی ناوگان خودروی خود ، نه تنها مصرف سوخت ناوگان را کاهش می دهید ، بلکه باعث بهبود رفاه کارمندان می شوید.


2-میزان رانندگی رانندگان را از نظر اقتصادی را اندازه گیری کنید. برای اطمینان از پیشرفت چیزی باید ابتدا آن را اندازه بگیرید. بدون دانستن اینکه از نظر اقتصادی یک راننده یا راننده دیگری چگونه رانندگی می کند ، نمی توان وضعیت بهتر یا بدتر را ارزیابی کرد. با نرم افزار های مدیریت ناوگان مبتنی بر GPS به شما کمک می کند تا سبک رانندگی رانندگان را اندازه گیری کنید ، مانند شتاب بیش از حد خشن ، ترمز گرفتن و پیچ شدید که به طور متوسط سوخت بیشتری می سوزاند. با کامیون ها می توان میزان مصرف سوخت را نیز اندازه گیری کرد و در صورت تمایل پارامترهای اضافی را میتوان تنظیم کرد.
بعضا در بعضی از ناوگان های شرکتهای اروپایی با استفاده از راه حل دوربین داشبورد ، می توانند با بازخورد زنده در اتاق و یک برنامه مشخص با پخش ویدئو ، تابلوی امتیازات و کارت های امتیازی شخصی ، یک لایه اضافی از نظارت راننده اضافه کنند تا ببینند که در چه مواردی پیشرفت هایی انجام شده است یا مورد نیاز است.


3-به رانندگان اقتصادی پاداش دهید. اکنون که می توانید رفتار رانندگی را بسنجید ، به بهترین رانندگان پاداش دهید. آن را به یک رقابت تبدیل کنید. برخی از رقابت های سالم کمی سرگرم کننده و غرورآفرین است: به زودی همه می خواهند از نظر اقتصادی رانندگی کنند و فعالانه برای آن تلاش کنند. این جایزه می تواند پاداش نقدی یا روزهای تعطیلات اضافی باشد - در کنار حقوق ماهیانه


4-برای سفرهای خود بهتر برنامه ریزی کنید. اگر رانندگان شما نیاز به چندین سفر در روز دارند ، در مواردی مانند مراجعه به مشتری یا تحویل کالا ، می توانید مسیر خود را بهینه کنید. تغییر ترتیب مقصدها می تواند ده ها (حتی صدها) کیلومتر (یا مایل) در روز صرفه جویی کند. این به معنای صرفه جویی در وقت و همچنین سوخت و پول است.

اکنون سامانه های مدیریت ناوگان  وجود دارند که به شما این امکان را می دهد. توالی وظایف را می توان با لمس یک دکمه بهینه کرد - سیستم مسیری را پیدا می کند که به شما امکان می دهد کمترین زمان را صرف سوخت ، در نتیجه صرفه جویی مستقیم کنید. وقتی برنامه آماده شد ، می توانید وظایف را مستقیماً به دستگاه هوشمند کارمند ارسال کنید.


5-کمتر رانندگی کنید. این توصیه ممکن است خیلی ساده انگارانه به نظر برسد ، اما واقعاً مهم است. به سواری های خود فکر کنید - آیا همه آنها لازم است؟ نتیجه چیست؟ به عنوان مثال ، آیا منطقی است که برای یک بسته کوچک 200 کیلومتر رانندگی کنید. به همین ترتیب ، ده سواری کوچک می تواند سوخت زیادی را بسوزاند اما مورد توجه قرار نمی گیرد. مقرون به صرفه ترین راه حل برای تحویل کالاهای خود را مشخص کنید. آیا ارزش دارد مشتری را به دفتر خود دعوت کنید؟ این باعث صرفه جویی در مصرف سوخت و افزایش بهره وری می شود.
همانطور که می بینید ، تأثیر مثبت بر اقتصاد سوخت شما روند تغییر ، اندازه گیری وضعیت و ایجاد انگیزه در رانندگان است. صرفه جویی در مصرف سوخت میتواند به ده درصد برسد.