استرس اسباب کشی را در 15 مرحله از بین ببرید(چک لیست)

اسباب کشی معمولاً ترکیبی از هیجان و اعصاب و روان است. این یک ماجراجویی جدید است. .خواه این اولین حمل شما باشد ، یا پنجمین جابجایی شما در این سال ، از این چک لیست برای حذف حدس و استرس ناشی از حرکت استفاده کنید.

استرس اسباب کشی را در 15 مرحله از بین ببرید(چک لیست)

اسباب کشی  معمولاً ترکیبی از هیجان و اعصاب و روان است. این یک ماجراجویی جدید  است. اما ، این اغلب عملی بسیار غافلگیرکننده در قلمرو جدید و ناآشنایی است. بیش از هر چیز دیگری ، کار زیادی است.باور کنید یا نکنید ، استرس ناشی از حمل بار  بسیار زیاد است
اما ، دیگر نترس خواه این اولین حمل  شما باشد ، یا پنجمین جابجایی  شما در این سال ، از این چک لیست برای حذف حدس و استرس ناشی از حرکت استفاده کنید.


ماه قبل از جابجایی: با آرامش انجام دهید


1-    تصمیم بگیرید که آیا می خواهید یک شرکت  باربری را به کار بگیرید ، یک وانت حمل بار اجاره کنید یا خود را با استفاده از تجهیزات شخصی خود جابجا کنید. شرکتهای باربری خودروهای  حمل بار را می توان برای چند ماه به خصوص در فصل تیر تا شهریور  رزرو کرد. هرچه زودتر اقدام به رزرو کنید ، نرخ بهتری دریافت خواهید کرد. فقط مطمئن شوید که شرکت  باربری معتبر باشد


2-     آدرس جدید خود را برای کسب و کارهای خود برنامه ریزی کنید،صورتحساب ها ،نامه ها،کارهای بانکی و... را برای آدرس جدید تنظیم کنید


3-     هرگونه تعمیر و دستکشی لازم است در خانه یا آپارتمان قدیمی خود را انجام دهید.


4-     شروع به پاکسازی وسایلی کنید که ارزش حمل ندارند. چه آنها را بفروشید و چه آنها را بیندازید ، بعضی از وسایل ارزش حمل و نقل و کار را ندارند.


5-     اطمینان حاصل کنید که وسایل حمل و نقل زیادی دارید. استفاده از لوازم تخصصی باعث افزایش کارایی و جلوگیری از آسیب دیدگی هنگام جابجایی می شود.


6-     بسته بندی را در اسرع وقت شروع کنید و از موارد کم مصرف خود استفاده کنید. جعبه ها را بر اساس اتاق و محتویات برچسب گذاری کنید. سپس ، برای مراجعه سریع ، یک فهرست جامع از موارد موجود در چه جعبه هایی ایجاد کنید. برای سازماندهی بیشتر و نوشتن کمتر از برچسب های رنگی استفاده کنید.


7-    با تعیین وقت تعطیل برای کار ، کمی فضای تنفس به خود اختصاص دهید.


8-     اگر  کمک افراد باتجربه  را ندارید  ، از خانواده و دوستان خود کمک بگیرید. همه کارها را روی خودتان نگذارید


هفته های قبل از جابجایی : روند را قطع نکنید ، با جدیت ادامه دهید


9-    برنامه های فعلی خود را برای کنسل کردن یا موکول آن به انتقال به آدرس جدید خود برنامه ریزی کنید.


10-    بسته بندی را تا حد ممکن ادامه دهید.


11-    اگر به فضای جدید خود دسترسی دارید ، از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید. برای تمیز کردن یا رنگ آمیزی دیوار هرگز زمان ساده تری نسبت به خالی بودن فضا وجود نخواهد داشت.


12-    روز یا ساعتی را که به آنها احتیاج دارید ، به کارگران یا کمک کننده ها خود یادآوری کنید. اگر کامیون اجاره می کنید یا کارگر استخدام می کنید ، برای تأیید تاریخ و زمان با شرکت تماس بگیرید
روز قبل از حرکت روز: به خود استراحت دهید


13-     وسایل ضروری خود مانند تختخواب ، دستمال توالت ، تنقلات ، صابون ، بشقاب ، لیوان ، ظروف و وسایل تمیز کردن را در یک جعبه قرار دهید. سپس آن را کنار بگذارید تا آخرین بارگذاری شود تا اولین جعبه ای باشد که به خانه جدید شما آورده می شود.


14-     بسته بندی تمام وسایل دیگر را به پایان برسانید تا بتوانید روشن و زود هنگام روز بعد حرکت کنید.


15-    به اندازه کافی بخوابید


روز جابجایی : به استقبال جابجایی بروید


هنگامی که همه چیز بسته بندی و سازماندهی می شود ، فقط مسئله انتقال آن است. اگر خودتان این کار را انجام می دهید ، به آن به عنوان فرصتی برای ورزش نگاه کنید. مثبت بمانید برای گذراندن وقت ، به همه افراد و مکانهای جدیدی که به زودی تجربه خواهید کرد فکر کنید.