11 راه برای جلوگیری از آسیب بار در زنجیره تامین

زنجیره تامین یک بخش حیاتی از تجارت شما است ، بنابراین یک جز اساسی برای اطمینان از ورود محصول در شرایط خوب به دست مشتری است. اطمینان از اینکه محصول بدون آسیب وارد می شود برای جلب رضایت هر مشتری و همچنین صرفه جویی در هزینه ها و جلوگیری از حلقه های دوباره کاری ضروری است ، در حالی که اجازه می دهید تجارت شما در کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت رشد کند

11 راه برای جلوگیری از آسیب بار در زنجیره تامین

زنجیره تامین یک بخش حیاتی از تجارت شما است ، بنابراین یک جز اساسی برای اطمینان از ورود محصول در شرایط خوب به دست مشتری است. اطمینان از اینکه محصول بدون آسیب وارد می شود برای جلب رضایت هر مشتری و همچنین صرفه جویی در هزینه ها و جلوگیری از حلقه های دوباره کاری ضروری است ، در حالی که اجازه می دهید تجارت شما در کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت رشد کند. در زیر 11 نکته برای جلوگیری از آسیب دیدن بار در زنجیره تأمین وجود دارد.

1. جلوگیری از آسیب حمل و نقل با اقدامات بسته بندی مناسب شروع می شود
این اولین و مهمترین نکته برای جلوگیری از خسارت حمل و نقل است. با توجه به این واقعیت که هزینه های بسته بندی حداقل درصد کل هزینه های زنجیره تأمین است ، روش های مناسب بسته بندی باعث کاهش کل هزینه های سربار خواهد شد. بسته بندی صحیح و اندازه درست را انتخاب کنید.

علاوه بر حفظ محافظت در برابر ضربه ، از شلی زیاد و همچنین فشرده سازی خودداری کنید. بسته بندی باید بدون آسیب ، بدون سوراخ شدن ، آسیب دیدگی گوشه ، سوراخ شدن ، پارگی ، فرورفتگی ، برجستگی یا آسیب دیدگی آب در معرض آسیب باشد. حداکثر وزن مشخص شده در بسته بندی را حفظ کنید. فضاهای خالی داخل بسته بندی را با مواد پر کننده ، مانند کف یا پلاستیک حباب دار پر کنید. از نوار چسب مقاوم در برابر نشت استفاده کنید و از تکنیک های آب بندی مناسب استفاده کنید.

2. تکنیک های مناسب پالت سازی را اتخاذ کنید
ابعاد بسته ها و بسته های جفت خود را با اندازه صحیح پالت استاندارد کرده و از قرار نگرفتن بسته بندی در خارج از مرزهای پالت یا خالی بودن فضای بین بسته ها جلوگیری کنید. برای اطمینان از ثابت ماندن هر واحد کنترل ، از پایه های گوشه ای استفاده کنید و با نوار کششی بپیچید. مقدار بسته بندی و کشش مناسب برای ایمن سازی محصولات روی پالت مهم است. جعبه ها را مانند آجر بگذارید و از "اهرام" در بالا خودداری کنید. بررسی منظم و چرخش پالت ها برای حفظ موجودی پالت های قابل استفاده ضروری است. محصولات سنگین و بزرگ نیاز به یک محلول تسمه ای پایدار دارند که بتواند بارهای سنگین را به طور قابل اطمینان تضمین کند.

3. از کار اضافی خودداری کرده و با برچسب گذاری مناسب منابع نیروی انسانی را کاهش دهید
برچسب ها به تصمیم گیرندگان در تصمیم گیری در طی فرآیند حمل و نقل کمک می کنند. یک برچسب باید توانایی محتوا در مقاومت در برابر وزن اضافه شده را نشان دهد. مقدار وزنی که جعبه یا بسته می تواند قبل از خرد شدن تحمل کند و شاخصی از محتوای شکننده را در آن قرار دهید. بر روی هر پالت به درستی برچسب بزنید ، دارای اطلاعات مختصر و قابل مشاهده ، شناسایی آسان و بدون آسیب.

4. روشهای بارگیری خود را بهبود ببخشید
انباشته شدن باید یکنواخت و پایدار باشد. وزن باید به طور مساوی بر روی پالت ها و ارتفاع یکنواخت پالت ها توزیع شود. کمترین بار باید روی سنگین ترین بار انباشته شود.

اسناد گام به گام ، فرآیندها و رویه های تعیین شده در هنگام بارگیری کالا از اهمیت بالایی برخوردار هستند. از کارتن یا پالت های انباشته مضاعف خودداری کنید ، برای جلوگیری از آسیب دیدن محصول به دلیل حرکت ، از بالشتک استفاده کنید و برای پر کردن جابجایی کالا از ماسک مناسب استفاده کنید.

5. یک فرآیند کانتینر سازی موثر ایجاد کنید
در حقیقت ، کانتینر بسته ای است که امکان ذخیره سازی و حمل و نقل کالا را بدون خطر خرد شدن به دلیل قدرت آن فراهم می کند و حمل و نقل آن را با استفاده از ماشین آلات مناسب تسهیل می کند.

بار را به طور مساوی و بدون فضای خالی روی زمین توزیع کنید و مرکز ثقل را به درستی درون ظرف قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که کانتینر  تمیز و عاری از باقی مانده حمل و نقل قبلی هستند. 

در صورت لزوم ، از درزگیر های  طولی و / یا عرضی استفاده کنید و از ایجاد فضای خالی جلوگیری کنید. فضای احتیاطی را بدون وارد کردن فشار به درها حفظ کنید تا در هنگام باز شدن ظرف از خطر افتادن کالا جلوگیری کنید.

6. از باران و عرق کردن داخل کانتینر جلوگیری کنید
پیشگیری ارزان تر از رفع خسارت است. از تهویه مناسب اطمینان حاصل کنید. برای حفظ حالت خشکی در داخل کانتینر از نوع مناسب پالت و مواد خشک کننده استفاده کنید.

7. شرایط انبار به عنوان یک عامل کلیدی برای کاهش خسارات بار
طرح منطقی انبار اولین قدم برای کار دقیق تر است. همچنین اطمینان حاصل کنید که اسکله های متقاطع و انبارها دارای راهروهای تمیز و بدون سر و صدا هستند ، بنابراین کار و تجهیزات انسان می توانند به راحتی مانور دهند. در دسترس بودن فضای انبار خود را بهبود ببخشید ، از خسارت کالا جلوگیری کرده و کامیون ها را با استفاده از سیستم مناسب سریعتر بارگیری / تخلیه کنید.

8. تجهیزات مناسب برای حمل و نقل مواد

از خسارات بار جلوگیری کنید
از وسایلی استفاده کنید که به خوبی با شرایط سازگار باشد. سرعت و اثربخشی افزایش می یابد و آسیب خوب و همچنین تصادفات می تواند تا حد زیادی کاهش یابد. اطمینان حاصل کنید که تمام تجهیزات حمل و نقل مواد (نوار نقاله ، سیستم بارگیری / تخلیه ، جرثقیل ، لیفتراک ، ماشین تسمه بسته بندی ، جک پالت ، کامیون و غیره) در شرایط کار هستند.

9. روشهای مدیریت خود را بهبود ببخشید
قضاوت ضعیف ، اخلاق در کار ، عدم آموزش و فضای زیاد برای تولید بیشتر از جمله دلایلی است که کارمندان را مجبور به بدرفتاری بسته ها و آسیب رساندن به محصولات می کند. کارمندان باید در استفاده ایمن از تجهیزات در محل کار به اندازه کافی آموزش ببینند.


10. زنجیره تأمین خود را برنامه ریزی کنید
برنامه ای را برای کاهش آسیب محصول و بهبود شاخص هایی که ورود صحیح کالا به مشتری شما را از طراحی بسته بندی گرفته تا روش های تلفیق و انتخاب روش های حمل و نقل مناسب ، ایجاد ، مستند و نگهداری کنید.

11. فرهنگ بهبود مستمر را ایجاد و حفظ کنید.
بهبود مستمر فرآیندی مداوم برای جستجوی پیشرفت در هر زمینه از فرآیند زنجیره تأمین است